Wino Aroniowe Eko

Wino Wytrawne 13% Vol.
750ml

Opis produktu

Wino najbardziej wytrawne z dostępnym polskich win owocowych w naszej ofercie. Doceniamy to wino za intensywnie czerwoną barwę a także bardzo cierpki smak mocno wyczuwalnego owocu aronii.

Osobiście mamy duży sentyment do tego owocu z uwagi na uprawianą plantację aronii. Zdecydowanie polecamy to wino na każdą okazję.

Wino poleca się do czerwonego mięsa, deski serów i wędlin.

Ważną informacją jest fakt, że do wykonania tego wina zebrano wyłącznie dorodne owoce pochodzące z ekologicznych plantacji, na których nie stosuje się środków ochrony roślin a uprawy podlegają nieustannym kontrolom.

Owoce aronii są znakomitym źródłem wielu cennych substancji czynnych (antocyjanów), witamin (C, B2, B6, PP, P, E, karotenu, czyli prowitaminy A), mikroelementów (molibdenu, manganu, miedzi, boru, jodu, kobaltu) oraz błonnika i pektyn ułatwiających pracę układu pokarmowego i usuwających toksyny z organizmu. Wszystkie te składniki wspomagają nasz układ odpornościowy. Antocyjany podobnie jak witaminy C, E, A opóźniają proces starzenia dzięki temu, że wychwytują one i unieszkodliwiają wolne rodniki. Obecność polifenoli w owocach aronii i silne właściwości antyoksydacyjne.

Zobacz także