Naturalne syropy owocowe w Twoim domu

Pyszne i zdrowe napoje przygotujecie dzięki dodatkowi naturalnych syropów i soków. Także wyciskane na zimno naturalne soki stanowią zdrową alternatywę dla drinków oraz napojów a także znakomitą alternatywę chociażby dla suplementów diety w tabletkach dostępnych w aptekach. Naturalne witaminy zawarte w sokach i syropach są o wiele łatwiej przyswajalne przez organizm. A przede wszystkim – smaczniej i przyjemniej. Łącząc zatem przyjemne z pożytecznym cieszmy się zdrowymi oraz nietuzinkowymi w smaku napojami całą rodziną. 

Alkohole wybrane i wybrane syropy

Każdy barman, nie tylko ten z długoletnim stażem oraz doświadczeniem, wie, że smaczne, kuszące i ciekawe drinki zazwyczaj nie są w stanie powstać na bazie samych napojów alkoholowych. O ile wiele osób wybierze prostotę, czyli choćby tak zwaną „Krwawą Mary” czy też gin z tonikiem, to eksperymentowanie oraz tworzenie bardziej skomplikowanych kompozycji pozwala rozwijać kunszt w tej dziedzinie. Zawsze także znajdą się ich amatorzy, bądź osoby pragnące poznać inne smaki niż te najbardziej powszechne. Właśnie oni docenią naturalne syropy owocowe jako dodatki do alkoholowych drinków. Warto mieć je także w domu. Uzupełnią nie tylko kieliszki koneserów „napojów z procentami”, ale także będą stanowiły smakowite dodatki do potraw lub gorących napojów.

Herbatka „z prądem”

Tego typu herbaty i herbatki rozgrzewające znane są od dawna. Wystarczy dodać odrobinę alkoholu do zwykłej herbaty aby cieszyć się niecodziennym smakiem tego jakże codziennego napoju. Jeszcze bardziej urozmaiconą kompozycję smakową takie „herbatki z prądem” stanowiły będą z dodatkiem naturalnych soków do herbaty. Naturalnie wersja dla dzieci to herbatka lub woda z samym sokiem albo syropem. Takie domowe „grzańce” mogą przybierać różne formy. Wybór owocowych i nie tylko produktów stanowiących dodatki do napojów oraz żywności jest bardzo szeroki. Szczególnie obecnie, kiedy coraz więcej czasu spędzamy w domu, w rodzinym gronie, chociażby ze względu na konieczność zachowywania dystansu społecznego, to atrakcyjne urozmaicenie dnia codziennego. Łączyć można je przecież w różny sposób. To bardzo dobra propozycja dla osób lubiących eksperymentować w kuchni a także dla osób, które przekonane są, że jedyne danie jakie wychodzi im bez przypalania to właśnie herbata. 

Weźmy to na chłodno – soki wyciskane na zimno

Oprócz gorących napojów warto zwrócić uwagę na wyciskane na zimno soki a także na wspomniane już soki i napoje jako dodatek do chłodnych, orzeźwiających napojów na lato. Znakomite naturalne syropy w połączeniu z wodą w preferowanych proporcjach zastąpią niezdrowe gazowane napoje orzeźwiające. Zastosowań dla tego typu produktów znanych jest obecnie mnóstwo, nie oznacza to jednak, że nie stworzycie własnych, unikalnych przepisów na bazie tych pysznych dodatków. Wszystko zależy od Waszej fantazji i kreatywności!