Sklep internetowy z herbatami i z czymś więcej

Paradoksalnie tylko wykwintne alkohole, ale także wyborne, smakowe herbaty na wagę to dobry sposób na relaks. Jedno drugiego nie wyklucza, a herbata to znakomity trunek na każdą porę dnia i okazję. Znacznie częściej niż alkohol będzie odpowiednia do posiłku lub poza nim jak i na prezent. Szeroki wybór pachnących herbat z dodatkami pozwala na wybór suszu na każdą okazję. Owocowe jak i rozgrzewające, orzeźwiające i pobudzające – to tylko kilka spośród szerokiej gamy właściwości charakterystycznych dla wysublimowanych naparów z nich powstających. Wybierz ulubioną, lub podaruj jako niezobowiązujący a zarazem atrakcyjny prezent. 

W zależności od nastroju oraz konkretnych potrzeb organizmu

Po sypane herbaty sięgamy przez cały rok. Inne wybierzemy latem, inne – w chłodniejsze pory roku. Warto pamiętać, że nawet klasyczna, czarna herbata, odpowiednio przestudzona, również w upały skutecznie gasi pragnienie. W wielu zakątkach świata, gdzie panuje gorący klimat, herbaty z korzennymi i ostrymi dodatkami, szczególnie pieprzu, spożywane są właśnie w celach orzeźwiających, „chłodzących”, a przynajmniej dających spożywającym je osobom takie przyjemne wrażenie. Jesienią i zimą znacznie chętniej sięgniemy po gorącą wersję korzennej herbaty. Z miodem może stanowić substytut słodkich pierników, przysmaków, po które chętnie sięgamy w chłodniejsze dni. 

Ponadto herbaty rozgrzewające i inne ich rodzaje posiadają szczególne właściwości. W zależności od potrzeby chwili możemy sięgnąć po herbatę pobudzającą, wzmacniającą, regenerującą lub inną. 

Kwestia smaku

Każdy z nas ma inny gust, jeżeli chodzi o rodzaj jak i o smak herbaty. Jedni preferują czarną, klasyczną, bez żadnych dodatków. Inni sięgną raczej po zieloną. Także czysto owocowe susze znajdą z pewnością swoich amatorów. Także miejsce pochodzenia ma tutaj niebagatelne znaczenie. Inaczej bowiem będą smakowały mieszanki typowo angielskie, pochodzące z dawnych kolonii, jak chociażby najczęściej cejlońska i indyjska. Zwykle cechuje je słodkawy, delikatny posmak. Inny aromat towarzyszy nieco bardziej wytrawnym herbatom chińskim, czy też łagodnym – japońskim. 

Herbaty sypane na prezenty – jak wybierać?

Tego typu herbaty to znakomity prezent. Jednak jest ich tyle rodzajów, że trudno zdecydować się, szczególnie, jeżeli gust obdarowywanej osoby nie jest nam znany. Na szczęście możemy komponować różne zestawy tego typu herbat. Przede wszystkim najbardziej uniwersalne są gotowe zestawy herbat czarnych lub zielonych, zawierające po cztery ich rodzaje. Można także wybrać na przykład jedną herbatę bez dodatków, klasyczną, a do  niej dołączyć herbatę smakową, owocową lub na przykład ekskluzywną „Oolong Milk” - zieloną o szlachetnym, łagodnym „mlecznym” posmaku. 

Kiedy znamy preferencje obdarowywanej osoby będzie naturalnie znacznie prościej. Wówczas o wiele łatwiej najpierw dokonać selekcji. Nawet w obrębie herbat owocowych będziemy wiedzieć dokładnie czy sięgniemy po te bardziej egzotyczne czy rodzime dodatki.