Wina białe

Białe wino niejedno ma imię. Może to być musujący szampan albo ziołowy wermut. Może to również być klasyczne wino owocowe i wiele innych rodzajów. W naszym sklepie wybieramy dla Was najlepsze pod względem smaku oraz stosunku ceny do jakości gatunki białych oraz innych win i alkoholi. Od słodkich po wytrawne. Białe wina dostępne w naszej ofercie powstają nie tylko na bazie winnych gron, ale także soku ze słodkich, dojrzałych owoców i innych dodatków. 

Wina białe słodkie

To oczywiście te wspomniane już owocowe. Grzane wino najczęściej kojarzy się z czerwonym, ciemnym napojem wzbogaconym korzennymi przyprawami. Na przykład z goździkami lub imbirem. Tymczasem obok nich występują także białe wersje popularnego „grzańca”, jak chociażby poczciwy i smaczny jabłecznik. A może coś z odrobiną swady i hiszpańskiego temperamentu? Na przykład napój na bazie wina o szalonej nazwie „Crazy Fruit”, czyli wino wzbogacone aromatem brzoskwiń oraz tropikalnych owoców. Szczaw i mirabelki? Wcale nie, mirabelkowe słodkie wino smakuje wybornie nie tylko z daniami kuchni japońskiej, do których jest szczególnie polecane. Skoro jednak jesteśmy jeszcze na granicy „szaleństw” oraz lekkiego absurdu: jeżeli szczawiówka popijana tym właśnie trunkiem będzie smakowała Wam najbardziej – nic nie stoi na przeszkodzie aby skomponować również taki zestaw. Jednak to, do czego podacie ostatecznie słodkie wina ze sklepu alkoholewybrane.pl zależy zawsze ostatecznie od Was samych. 

Wina białe półsłodkie 

Kiedy robi się zbyt słodko warto przełamać tą monotonię półsłodką odmianą wina. Cytrusowym aromatem kusi wśród nich Marina Espumante Silver. To musujące wino zastąpi klasycznego szampana, będzie znakomite do słodkich deserów jak i znacznie lżejszych przekąsek. Natomiast pozostając w „szalonej” konwencji lepiej nie przegapić znakomitego „Wina dla Miłej Pani”. Ot, taki draczny prezent dla miłej oku lub po prostu miłej kompanki, przedstawicielki płci pięknej. Z lekkim przymrużeniem oka, a jednocześnie – całkiem na serio. Oprócz tych konkretnie dedykowanych, jak właśnie „Miłym Paniom” lub innym osobom na uwagę zasługują półsłodkie wina z Mołdawii z serii „Cztery Pory Roku”.

Wina białe półwytrawne czy wytrawne?

Większość klasycznych białych win to po prostu wina wytrawne. Stosunkowo rzadko na sklepowych półkach spotykamy inne, na przykład półwytrawne lub półsłodkie. Jednak właśnie pośród win tych mniej typowych, owocowych znaleźć możemy ich inne rodzaje. Wspomniane wina owocowe, zupełnie różne od tych dostępnych w większości osiedlowych sklepów na półkach, to prawdziwe perełki w sklepie alkoholewybrane.pl. Jednak poszukując klasyki lepiej postawić na wina białe wytrawne, jak na przykład Chardonnay. Ten występuje u nas w wersji ekologicznej, co dodatkowo podnosi jego walory. To klasyczne, eleganckie wino do lekkich dań na bazie ryżu, makaronu i wielu innych.