Wyjątkowy sklep internetowy z winem

Wino to bardzo popularny trunek. Pośród innych wyróżnia się smakiem, niewysoką zawartością alkoholu oraz tym, że chętnie pijemy go do różnych dań a także stosujemy jako dodatek do potraw i deserów. Wino to napój bardzo szlachetny, znany co najmniej od starożytności. O ile inne alkohole raczej nie doczekały się ekspertów w swojej dziedzinie, to właśnie znawca win, czyli sommelier, stał się fachem wybitnym. Istnieje wiele szkół i kursów barmańskich, jednak obok nich znajdujemy liczne kursy, szkolenia a nawet kilkuletnie szkoły kształcące profesjonalistów właśnie w zakresie wiedzy zarówno praktycznej jak i teoretycznej dotyczącej różnorodnych win. 

Naturalnie przeciętny Kowalski samodzielnie rozróżnia wina bardzo wytrawne od słodkich i półsłodkich. Jedni preferują wina musujące, inni – wina owocowe i wiele innych. Bez specjalistycznej wiedzy na pewno każdy znajdzie coś smacznego i wykwintnego w sam raz dla siebie w naszym sklepie. Niemniej – nie zamykamy się absolutnie na osoby zajmujące się szeroko pojętą pracą z różnego rodzaju alkoholowymi napojami na co dzień. Chętnie czerpiemy z wiedzy oraz doświadczenia profesjonalistów, aby nasze alkohole, jak sama nazwa wskazuje, były właśnie „wybrane” a nie sprowadzane „na chybił trafił”. Bez względu na to, czy chodzi o wina wytrawne, słodkie czy też półwytrawne staramy się zadowolić potrzeby osób o nieco skromniejszych zasobach finansowych jak i koneserów – gotowych na znakomite trunki wydać nieco większe kwoty. Sprawdźcie zatem jakie wspaniałe wina przypadną do gustu właśnie Wam.

Pyszne wina owocowe

Wina owocowe zyskały sobie w niektórych kręgach złą sławę, ponieważ kojarzą się nierzadko z tak zwanym popularnym wśród przedstawicieli społecznego marginesu „jabolem” lub sangrią z najniższej półki w supermarketach, sprzedawaną w kartonikach. Jednak te najtańsze i najpodlejszego gatunku napoje niesłusznie przyćmiły wina na bazie owoców o znacznie wyższym standardzie i wysublimowanym smaku. Naturalnie tego typu wina to często wina słodkie. Pora zerwać z ich niekorzystnym wizerunkiem. Wino owocowe, choćby osławiona sangria ale w odpowiednim wydaniu i przygotowana przez dobrego producenta, przestaje być już „winem marki wino” i zyskuje coraz więcej zwolenników wśród klasy średniej czy też smakoszy. Na przekór przekonaniom o wyrobach winnych na bazie jabłek warto zatem skusić się na przykład na słodkie, ale orzeźwiające, wino jabłko-mięta w eleganckiej oprawie idealne na lato. 

Wina półwytrawne 

Dla wielbicieli nieco mniej słodkich a zarazem nieprzesadnie cierpkich win najlepsze będą te półwytrawne. Na przykład półwytrawne wino z czarnego bzu. Obok tych dwóch rodzajów win, niekoniecznie typowo owocowych, na pewno znajdziecie u nas smaki jakie będą odpowiadały właśnie Waszym podniebieniom. Polecamy szczególnie wina ekologiczne.