Renomme French

Brandy 36% Vol.
700ml

Cena podstawowa 59,99 zł Cena 48,99 zł

Śliwowice - wysokoprocentowe trunki dla kolekcjonerów

Ich nazwy kojarzą się być może z czymś przaśnym i swojskim, jednak bimber i jego bliscy krewni wkroczyli już na salony. W czasach, kiedy produkcja alkoholu nie odbywała się jeszcze na skalę przemysłową wypracowano wiele metod jego domowego wytwarzania. Obecnie chętnie sięgamy po to co naturalne i znane od wieków. Produkty regionalne wracają do łask a nawet zyskują nowy, wyższy w stosunku do dawnych wieków status. 

W zalewie masowych produktów, również w branży alkoholowej, wyróżniają się oryginalne śliwowice oraz inne wysokoprocentowe napoje alkoholowe polskie i zagraniczne. Średnio ze 100 kilogramów śliwek uzyskać można około 5-6 litrów tak zacnego trunku. Jego cena nie wydaje się zatem wygórowana. Koneserów oraz kolekcjonerów z pewnością zachwyci niepowtarzalny smak oraz głęboki kolor także innych regionalnych napojów o wysokiej zawartości alkoholu, których ofertę chcemy systematycznie powiększać. 

Śliwowice: Polska, Podbeskidzka, „Łącka” i „z Szydłowa”

Te trzy rodzaje rodzimego klasyku na bazie śliwek to wprost idealna propozycja na prezent dla kolekcjonera lub obcokrajowca. Poddany leżakowaniu napój nabiera charakterystycznej, bursztynowej barwy. Zanim jednak obdarujemy kogoś butelką tego znakomitego produktu pamiętajmy, że należy on do grupy alkoholi wyjątkowo mocnych. Najsłabsza dostępna u nas wersja, czyli ta „z Szydłowa” ma „zaledwie” 50% alkoholu. Chcąc obdarować mało nam znaną osobę być może lepiej zdecydować się na przykład na subtelny herbaciany napój na bazie Podbeskidzkiej śliwowicy – SPATEA Earl Grey, zawierający zaledwie 12% alkoholu. 

Natomiast zadeklarowani wielbiciele mocniejszych napitków docenią właśnie Podbeskidzką. Wyróżnia się pod tym względem, że w jej składzie alkohol to aż 72%. Na prezent polecamy też szczególnie pięknie opakowaną, z kieliszkiem w zestawie, „jedynie” pięćdziesięcioprocentową śliwowicę Łącką. Oprócz niej można wybrać na przykład zestaw Łąckich okowit – bardzo mocnych wódek również oscylujących w granicach minimum 50% zawartości alkoholu. Okowity Łąckie w zestawie to cztery różne okowity w opakowaniach po 100 ml. Wódki o smakach: aroniowa, czereśniowa, gruszkowa i jabłkowa. Najbardziej uniwersalna, nie odnosząca się swoją nazwą do żadnego konkretnego regionu jest natomiast tradycyjna śliwowica „Polska” o zawartości 55% alkoholu. 

Inne napoje wysokoprocentowe w naszym sklepie

Kiedy poznaliśmy już „Łąckie” trunki w butelkach o różnych pojemnościach nie możemy zapominać o absolutnej klasyce. Bimber bywa bohaterem licznych anegdot, niewybrednych dowcipów lub filmowych gagów. Produkowany pokątnie od dawien dawna obrósł legendą. Jednak właśnie z powodu wątpliwej procedury chałupniczej produkcji nie każdy miał dotąd ochotę go skosztować. Napoje takie jak bimber i śliwowica sklep online alkoholewybrane.pl sprowadza ze sprawdzonych i wiarygodnych źródeł. Jest zatem okazja aby skosztować tradycyjnego Bimbru Góralskiego o zawartości 45% alkoholu bez zbędnych obaw o jego skład. A do tego wszystkiego ciekawą propozycję stanowi: jabłkowa wódka „Zygmunt III Waza”. Gruntowną degustację w tym dziale sugerujemy jednak przeprowadzać powoli i w małych dawkach.