Miody pitne sklep internetowy

Jeżeli znacie już nasze miody pszczele z najlepszych polskich pasiek, idealne do słodzenia napojów, do przygotowywania tradycyjnych pierniczków albo na śniadanie, to pora poszukać czegoś mocniejszego. Naturalnie w sklepie alkoholewybrane.pl nie mogło zabraknąć zacnych i pokrzepiających pitnych miodów z najwyższej półki. 

Czasy zachłannych na dobre jadło oraz trunki sarmatów dawno już minęły, ale pofolgować sobie dobrym napitkiem, naturalnie z umiarem, nadal czasami lubimy. Dwoimy się i troimy aby nasze znakomite dwójniaki oraz trójniaki zaspokajały najbardziej wysublimowane gusta. 

Miód pitny, jako tradycyjny polski trunek znany niemal od zarania dziejów, po dziś dzień produkowany i sprzedawany jest w charakterystycznych butelkach: szerokich na dole i zwężanych ku górze. Na jego etykietach widnieją zaś nazwy nawiązujące do wielowiekowej tradycji, jak chociażby: Piastun, Jadwiga czy też Dominikański. Rzeczywiście, w średniowieczu wyrobem napojów alkoholowych, różnego rodzaju miodów i nalewek często trudniły się różnego rodzaju zgromadzenia zakonne. Naturalnie wiodły one wówczas prym w wielu branżach, także w produkcji pitnych i nie tylko miodów.

Miody pitne półtorak

Klasyfikacja miodów pitnych ma swoje źródło w proporcjach miodu oraz wody użytych do ich przygotowania. Półtoraki zatem to miody, do których użyto: jednej porcji miodu oraz pół porcji wody. Miody pitne to rzadko obecnie pojawiające się na naszych stołach trunki. Niewiele spytanych wyrywkowo osób wie ile mniej więcej procent alkoholu mogą w sobie zawierać. Spróbujcie sami o to popytać w gronie znajomych. Wielu kojarzy się z alkoholem mocnym, którym w sztok upijano się w dawnych czasach. Nic bardziej mylnego. Bez znaczenia, czy chodzi o miody typu półtorak, czy też na przykład miody pitne dwójniak albo trójniak – zawierają zaledwie kilkanaście procent alkoholu. Jeżeli chodzi o moc trunku porównywalne są zatem bardziej do wina. Szukając tradycyjnego bardzo mocnego napoju alkoholowego sięgnijcie raczej po klasyczną śliwowicę. 

Zacne miody – jak powstają?

Miody pitne to napoje otrzymywane w procesie długiego leżakowania. W ich skład wchodzi pyszny pszczeli miód w odpowiednich proporcjach z wodą. Najszlachetniejszy spośród nich, czyli miód pitny Jadwiga, leżakuje po sześć lat nim osiągnie swoją niepowtarzalną, aksamitną konsystencję. 

Miody pitne na prezent

Obfitujący w wiele smakowitych wiktuałów oraz napojów, w tym w miody pitne sklep internetowy alkoholewybrane.pl to świetne miejsce w sieci do poszukiwania wyrafinowanych prezentów. Miodem pitnym można obdarować zarówno pana jak i panią. Interesujące pod tym kątem są zestawu zawierające butelkę pysznego miodu oraz specjalne, stylowe czarki do jego picia. Dla wielbicieli miodu w każdej postaci proponujemy połączenie w słodki zestaw na przykład miodu pitnego z miodem tradycyjnym, w słoiku. Ten ostatni znajdziecie w odpowiedniej kategorii w naszym sklepie.